• Dé ontmoetingsplek voor ouders, leerkrachten en andere professionals
  • Vergelijk basisscholen en kinderopvang
  • Lekkere en gezonde kinderrecepten
  • Leuke activiteiten en dagjes uit
  • Lees en leer met onze Opgroeiblog en kennisbank

top-selling-energy-drinks Ik zie zo vaak kinderen op het winkelcentrum in ons dorp rondhangen met een blikje energiedrank in hun handen. En dan zijn ze hooguit twaalf jaar! Waarom laat je je kinderen van die rotzooi drinken? Ik begrijp dat echt niet! Het is ontzettend slecht voor je. Tieners die last hebben van hartkloppingen, slaapstoornissen, druk gedrag en maagklachten

top-selling-energy-drinks Ik zie zo vaak kinderen op het winkelcentrum in ons dorp rondhangen met een blikje energiedrank in hun handen. En dan zijn ze hooguit twaalf jaar! Waarom laat je je kinderen van die rotzooi drinken? Ik begrijp dat echt niet! Het is ontzettend slecht voor je. Tieners die last hebben van hartkloppingen, slaapstoornissen, druk gedrag en maagklachten moeten voortaan standaard gecontroleerd worden op het gebruik van energiedrankjes, zo hebben de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK) en GGD Nederland tegen RTL Nieuws gezegd. De organisaties denken dat de klachten worden veroorzaakt door de consumptie van energiedrankjes. Zij maken zich al langer zorgen over het gebruik van energiedrankjes door kinderen. In 2012 pleitte de GGD voor een verkoopverbod van energiedrankjes in supermarkten. Het zou geweldig zijn als dat verbod er alsnog komt.Volgens de NVK en GGD moeten huis-, kinder- en schoolartsen meer letten op het gebruik van energiedrankjes wanneer kinderen op hun spreekuur komen met klachten over bijvoorbeeld hoofdpijn, vermoeidheid en hartkloppingen. Het Voedingscentrum adviseert kinderen boven de 13 jaar, zwangere vrouwen en vrouwen die borstvoeding geven om niet meer dan één blikje per dag te drinken. Kinderen onder de 13 moeten de drankjes helemaal mijden. In energiedranken zit veel suiker, waaraan stoffen als cafeïne, taurine en glucuronolactone zijn toegevoegd. Die stoffen hebben een oppeppend effect. Er zijn geen bewijzen dat taurine en glucuronolactone schadelijk zijn, zegt het Voedingscentrum.

Lees ook:GGD protesteert tegen belachelijk energiedrank-gebruik kinderen
Lees ook:Lightfrisdranken slecht voor ongeboren baby
Lees ook:Kinderen krijgen veel te veel cafeïne binnen
Lees ook:Energie en sportdrankjes ontzettend slecht voor kinderen
Lees ook:Energiedrankjes veroorzaken ernstige tanderosie bij kids

Authors: Hester